Translate

sobota, 25 sierpnia 2018

PAL - Poznańska Akademia Liderów

Od 14.08 do 18.08 przebywałam na wyjeździe zorganizowanym przez PAL w Ciążeniu.  Poznańska Akademia Liderów to projekt mający na celu kształtowanie młodych na przyszłych liderów. W ciągu tych czterech dni odbywały się szkolenia - dwa w ciągu dnia po trzy godziny. Warsztaty miały bardzo zróżnicowaną tematykę. 

 • Wystąpienia publiczne, gdzie uczyliśmy się prawidłowej postawy oraz dowiedzieliśmy się jakie popełniamy błędy podczas wystąpień. Naszym zadaniem było zaprezentować się przed grupą - opowiedzieć o czymś co lubimy przed kamerą. W trakcie naszego wystąpienia ktoś rzucał przypadkowe słowo - często w ogóle nie związane z tematem naszego monologu, a naszym zadaniem było wpleść je do wypowiedzi. Co często wychodziło zabawnie. 
 • Tożsamość, a wizerunek - gdzie poznawaliśmy podstawowe różnice między wizerunkiem, a tożsamością. 
 • Umiejętności lidera - co powinien wiedzieć lider i jakie umiejętności posiadać. Kreatywność, zdolność do kompromisów oraz wiele innych kompetencji miękkich. Ocenialiśmy też swoją osobowość oraz jaką rolę pełnimy w grupie.
Odbyło się też wiele interesujących i - przede wszystkim - pouczających wykładów. Wiele z nich wyniosłam, a nabyte umiejętności wykorzystam w nadchodzącym projekcie. 
Ale ten wyjazd polegał tez na integracji. W końcu jak mamy nauczyć się pracować w grupie, jeśli nie w praktyce?

Każdego ranka wyznaczone osoby przygotowywały razem śniadanie. Raz nawet zrobiliśmy kolacje - na zasadzie zawodów. Coś jak MasterChief, ale drużynowo. I mimo moich obaw wyszło zabawnie oraz smacznie!
Odbywały się też przerwy  na kawę, gdzie toczyły się ożywione rozmowy - np. na temat starych kreskówek z lat 90 albo innych poważniejszych tematów. 
Wieczorami najczęściej odbywały się mini zawody albo karaoke. 

Odbyło się też spotkanie z samorządami z naszych uczelni. Ja spotkałam się z samorządem z UAM-u. Przedstawiali oni swoje historie jak zostali wciągnięci w pracę samorządu oraz jak wyglądają - od kulis - przeróżne projekty np. Juwenalia albo Campus.  

Odpowiedzieli tez na nasze pytania odnośnie stypendium i jak je zdobyć. Polecili nam stronę moje stypendium

Ostatnią rzeczą o jakiej chciałam Wam napisać jest Akademia Przyszłości. Jest  to program, który ma na celu pomóc dzieciom. Wolontariusze spędzają z dzieckiem minimum godzinę tygodniowo. Ich zadaniem jest np. odbudować pewność siebie dziecka albo pokazać, że jest dla kogoś ważne. 
Jest to moim zdaniem świetna inicjatywa, w której mam zamiar w przyszłości wziąć udział. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o PAL-u zapraszam na ich stronę. 
   


Jeśli zainteresowała Was Akademia Przyszłości i chcecie wziąć w tym udział zapraszam na tę stronę. 5 komentarzy:

 1. Ej no, ja jadę na coś takiego we wrześniu i teraz to będzie wyglądać jakbym cię kopiował. 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że jedziesz na coś podobnego. Nie mogę się doczekać relacji z twojego wyjazdu 😊

   Usuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A wyobraźnia co podpowiedziała? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł aby czegoś się nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń